Web sitesi nedir ? | Influencer Cat

Web sitesi nedir ?

Bir Web sitesi, ana sayfa adı verilen ve başlangıç ​​dosyasını barındıran World Wide Web (WWW) dosyalarının ilgili bir derlemesidir. Bir şirket veya bir kişi size kendi ana sayfasının adresini vererek kendi Web sitelerine nasıl ulaşacağınızı söyler. Ana sayfada, sitelerinde bulunan diğer tüm sayfalara da ulaşabilirsiniz. Örneğin, IBM için Web sitesi http://www.ibm.com adresinin ana sayfa adresine sahiptir. (Ana sayfa adresi aslında index.html gibi belirli bir dosya adı içerir, standart bir varsayılan ad ayarlandığında, kullanıcıların dosya adını girmesi gerekmez.) IBM’in ana sayfa adresi binlerce kullanıcıya ulaşır.

Site coğrafi bir yer anlamına geldiğinden, her bir web site bir sunucuyla bağlantılıdır. Bu sunucu, dosyaları bir veya daha fazla site için tutan bir bilgisayardır. Çok büyük bir Web sitesi, farklı farklı bir dizi sunucuya yayılabilir. Web sitesi, dünya çapında konumlarda birçok sunucuya yayılmış binlerce dosyadan oluşmaktadır. Yani web siteniz aslında farklı konumlarda ki sunuculara dağılmış bir şekilde de çalışabilir. Web sitesi için eşanlamlı ve daha az kullanılan bir terim “Web varlığı” dır. Bu terim, bir sitenin belirli coğrafi yere bağlı olmadığı, ancak internet üzerinde bir konumu olduğu fikrini daha iyi ifade ediyor. Ancak, “Web sitesi” günümüzde daha sık kullanılmaktadır.

Başkalarının sitelerinde bulunan dosyalara çapraz bağlantı veren veya aynı dosyaları paylaşan birden çok Web sitesine sahip olabilirsiniz. Web sitesi sizlere sanal ortam (internet) üzerinden de belli bir konum kazanmanıza ve daha fazla kitleye daha kısa sürede hitap etmenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç