SEO uzmanlarının sürekli olarak yapması gereken 4 şey | Influencer Cat

SEO uzmanlarının sürekli olarak yapması gereken 4 şey

SEO Optimizasyonu alanında neler olduğunu düşünebilmek hemen hemen çoğu zaman kolay bir iş değildir. Bunu başarabilmek için neler olup bittiğini tarafsız ve bilgi birikimli bir şekilde paylaşan kişilere sahip olmak gerekmektedir.

SEO uzmanları sürekli yaptıkları alışverişlerin gerçeğe değer olduğundan inanmış olmak ve müşterileriyle en güzel biçimde iletişim kurmak isterler. Fakat bazı durumlarda beklentiler fazla yüksek olduğunda elde edilecek sonuçlar farklı olabilmektedirler. Devamlı olarak kendini geliştiren bir alanda yer alıyor olmak müşterilerle ilişkileri geliştirmek ve onlara daha güçlü hizmet verebilmek için ihtiyaç olan en öncelikli amaçlardan birisidir.

1 – Kesinlikle Müşterilerinizi Bilerek Riske Atmayın

Pazarlama alanında çalışıyor olma çoğunluk olarak risk ve ödül dengesini değerlendirmeyi zorunlu kılmaktadır. Özellikle algoritmaların düzenli olarak değişim gösterdiği bir alanda çalışıyor olmak bu gerçeği doğrulamaktadır. Bugün işinize yarayan bir taktiğin yarın işe yarayabileceğinin bir kesinliği yoktur. Fakat çoğu şeyin algoritma değişikliklerinin ötesinde işleyiş gösterebileceğini unutmamak gerekir.

2 – Her Koşulda Muazzam Şeffaflık ile Çalışmalısınız

Çalışmakta olduğu SEO ajansından hoşnut olmayan bir müşteriyle konuşmanız vaziyetinde birazdan okuyacak olduklarınıza benzer şeyler duyabilirsiniz. Bir müşteri SEO ajansına hangi stratejileri kullandıklarını söylediklerinde “özel teknikler” cevabı alıyorsa onun verilen hizmetten hoşnut olmasını beklememelisiniz.

SEO ile uğraşan hemen hemen herkesin bilebileceği üzere özel teknik diye bir şey yoktur. Arama motorlarını aldatmak veya oyunun kaidelerini değiştirmek artık . Çağdaş çalışmalar site içi SEO, özgün ve yüksek kaliteli muhteva ve uygun sitelerden alınan linkler temelinde gerçekleştirmektedir.

Başarılı olmak isteyen kendini eğitmek ve alakalı sektörlerde ön tasarıya çıkmak vaziyetindedir. Bir müşteriye hizmet veriyorsanız neler yapacağınızı izahlı hemen peşinden ele geçirilebilecek sonuçlar ile ilgili onlara bilgi vermelisiniz.

Müşteriler değişik sebeplerle sizinle çalışmak isterler. Müşteriler bilmedikleri işleri size yaptırmak için kapınızı çalarlar. Bir takım müşteriler ise bir şeyleri yapabilme yeteneğinize güvendikleri için sizinle çalışmak isterler. Bazı müşteriler SEO ile ilgili yeteri kadar bilgili olsalar bile kolay bir şekilde fark bir yerden hizmet alarak kampanyalarının gelişmesini sağlarlar.

3 – Mülkler, İçerikler ve Veriler Her Zaman Müşterilere Ait Olmalı

Yıllar önce kapanmış olan dijital ajanslardan bir tanesi kapandığında müşterilerinden birkaçı sitelerini taşıyabilecekleri sunucular arama yoluna koyulmuşlardır. Sunucu taşıma işlemlerinde bu tür vaziyetlerle karşılaşabilmek normal olsa dahi burada daha değişik bir problem bulunmaktadır. Dijital ajans kullanıcılara ait olması şart olan tahlil mülklerini kendi hesapları üzerinden oluşturmuşlardır.

Dijital ajansların izlemiş olduğu bu metot müşterileri her şeyi tamamiyle kaybetme rizikosuyla karşı karşıya bırakmaktadır. “Bir site yöneticisi ortadan kaybolursa her şey ortadan kaybolur” ilkesi bu tür işlerde çok sık karşılaşılan bir vaziyet olsa bile bu yanlışa artış düşülmemelidir. Zira bu tür özel mülklerin ortadan kaybolması demek tüm dijital çalışmalara en başından başlanması demektir.

Müşterilerinize ait olması gereken tüm hesapları onlara vermelisiniz. Bu hesaplara tam ulaşımlarının olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra kendi ekibinize ait hesaplara ulaşım vererek işlerinizi kesintisiz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle gelecekte siz yokken bile müşterilerinize ihtiyaç duydukları tüm mülklere ve hesaplara ulaşım sağlayabilme garantisini sunmuş olursunuz.

4 – İhtiyaç Duyulduğunda Özel Uzmanlarla Çalışmalısınız

Gerçek bir profesyonelin en ehemmiyetli özelliği ihtiyaç duyduğu vakit dışarıdan ihtisas desteği almaktır. Bu senaryoyla karşı karşıya kaldığınız vakit sizden daha kalifiyeli kişilerden kesinlikle destek almalısınız. Birbirinden değişik alanlarda kendisini kanıtlamış olan kişilerle çalışmak demek müşterilerinize daha iyi hizmet verebilmeniz mananına gelmektedir.

SEO hizmeti sunma ile ilgili yeteri kadar iyi olsanız dahi SEO çalışmalarının tüm alanlarını kapsayacak nitelikte üst düzey kalitede hizmet verebilmek sizin için bile çok olası olmayacaktır. Mobil odaklı çalışma için kapınızı çalan bir müşteriye ihtiyaç duyduğu hizmeti kaliteli bir biçimde sunabilmek için işini sizden daha iyi yaptığına emin olduğunuz kişilerden destek alabilirsiniz. Bu kişinin mobil SEO alanında sahip olduğu bilgi sizi yanıltmamalıdır zira aynı kişinin link oluşturma çalışmaları ile ilgili yeterli bilgiye sahip olduğunun bir garantisi yoktur.

Bu adımı atmak istiyorsanız elbette bunun müşteri açısından ek bir gider olduğunu unutmamalısınız. Bunu müşteriye anlatmalı ve ihtiyaç duyduğunuz desteği alarak çalışmalarınızın başarısızlık rizikonunu asgari düzeye indirdiğiniz ile ilgili onları ikna etmelisiniz. En iyi neticeleri ortaya koymak istiyorsanız her vakit işini iyi yapan kişilerle çalışmayı düşünmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç