Küçük işletmeler için sosyal medya önerileri | Influencer Cat

Küçük işletmeler için sosyal medya önerileri

İşinizi büyütmek için neden sosyal medya kullanmıyorsunuz? Sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor ve siz de müşterilerinize buradan kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Sosyal platform ile yeni müşterileri çekme, farkındalık oluşturma, satışları artırma ve büyük oranda kazanç sağlama yapılabilmektedir. Yeni müşterilere ulaşmak isteyen küçük işletme sahipleri de artık sosyal medyada yerini almalı.

Küçük işletmeler için sosyal medya üzerinde başarıya ulaşma rehberi

1 – Bir planla başlayın

Bir işletmenin bir iş planına ihtiyacı olduğu gibi, sosyal medya faaliyetlerinizin de özenle hazırlanmış bir stratejiye ihtiyacı vardır. Hedef belirleme, denetimi sağlama, hesapları iyileştirme, ilham alma, sosyal medya takvimi takvimi oluşturma ve test etme gibi stratejik adımlar önemlidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız; sosyal platform stratejisi

2 – Hangi platformun sizin için uygun olduğuna karar verin

Tüm sosyal platformları belirlediğiniz hedeflere ve işinize uygun olmayacaktır. Popüler ve uygun olmasına yönelik sosyal platformunuzu seçebilirsiniz. Kitlenize en iyi nereden ulaşabilirsiniz?

3 – Kitlenizi tanıyın

Hedef kitlenizin özelliklerini belirlemek, pazar araştırmasının kritik bir bileşenidir. Bu bilgi olmasan onlara nasıl hitap edeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz olmaz. Yaş, cinsiyet, konum, hedefler, ortalama gelir vb. gibi noktaları bilmeniz önemlidir.

4 – Ürünlerinizi hem tanıtmak hem de satmak için sosyal medyayı kullanın

Sosyal medyada tanıtımınızı yapmak, her zaman tweet atmak veya Facebook reklamlarını kullanmak kadar kolay değildir. Sonuçlarınızı optimize etmek için bir stratejiye ihtiyacınız var. Her bir sosyal platform kanalını güçlü yönlerine göre kullanmanız gerekir.

5 – Görüntüleri, videoları ve grafikleri istediğiniz zaman ekleyin

Kullandığınız sosyal platform ne olursa olsun, görsel ögeleri mümkün olduğunca kullanın. Sosyal medya görselleri eklemek kolaydır. Sadece kullandığınız görselin içeriğinizle ve kitlenizle alakalı olduğundan emin olun.

6 – Kaliteyi ayarlayın

Paylaşımlarınızda miktar arttıkça kalite genellikle düşer. Haftada belirli sayıda içerik paylaşmalısınız. Paylaşımlarınızın çok olmasındansa kaliteli olması çok daha önemlidir. Çokluk ile kendinizi tanıtmamalı kitlelere kattığınız değer ile kendinizi tanıtmalısınız.

7 – Doğru araçları kullanın

Sosyal platformu kolaylaştıran araçları kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu araçlar içerikleri yönetiminizi kolaylaştırmada yardımcı olur.

8 – Başarılı markalardan ilham alın

Diğer markaların büyük etki elde ettikleri sosyal platform stratejileri takip edin. O markalardan ilham alarak kendi kanallarınızda da benzer stratejiler deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç