İnternetten para kazanmanın 7 yolu | Influencer Cat

İnternetten para kazanmanın 7 yolu

Oturduğu yerden para kazanan insan figürü pek çok kişi için ulaşılmak istenen hedef konumunda. İnternet hayatımızın o kadar içine işledi ki, hazır internette bu kadar zaman geçiriyorken neden ondan para kazanmayalım, değil mi? Oturduğumuz yerden internetten para kazanma mümkün. Ama para kazanmanın genel olarak zor bir eylem olması, burada da farklılık göstermiyor.

İnternetten para kazanmanın kesin 7 yolunu şöyle sıralayabiliriz:

1 – İnternetten para kazanma için kendi ürünlerini pazarlamak

İnstagram üzerinden eşek sütünden ürettiği doğal ve katkısız sabun satanları bu ilk yolda değerlendirebiliriz. Eğer bir zanaatiniz varsa veya küçük bir işletmeyseniz, internetten para kazanma yolları arasındaki en kolay yol budur.

2 – Kendi hizmetlerini pazarlamak

Kişisel gelişim kitabı yazacak kadar bilgiliyseniz, fitness eğitmeni veya emlakçıysanız, bu yol sizin için biçilmiş kaftan. İşiniz bir ürünü pazarlamaktan daha zor, ama güzel bir portföyle karlı işler yapabilirsiniz.

3 – İthal ürün satmak

Ali Express üzerinden getirdiği telefon kılıflarını satan arkadaşların izlediği yol bu. Farklı ürünler de satabilirsiniz. Yeter ki getirdiğiniz ürünleri saklayacak yeriniz olsun.

4 – İştirak ürün reklamı

Hit alan internet sitenize reklam almak kar etmenin en sıkıntısız yollarından biri. Tek yapmanız gereken bir banner ile anlaşmalı firmanın ürününe ait reklamı internet sitenize yerleştirmek. Tıklama oranı üzerinden kar ortaklığı gibi düşünebilirsiniz.

5 – Reklam alanı satmak

Bir firmanın hedef kitlesinin takip ettiği bir siteniz varsa, o firmaya reklam alanı satabilirsiniz. Ne reklamı yayınlayacaklarına onların karar veriyor olması, 4. yol ile arasındaki fark.

6 – Online ortaklık kurmak

Bir site ile bir firmanın ortaklık kurması durumu. Site sahibi ziyaretçilerinin işine yarayacak ürün ve hizmetleri arar. Bulduğu firmaya ulaşarak bu ürün ve hizmetleri belli bir kar farkıyla almak istediğini söyler. Böylece iki taraf da risksiz şekilde kar eder.

7 – Müşterek program başlatmak

yola ek olarak düşünülebilecek bu yöntemde, ürününüzü tanıtması için bir müşterek program başlatıyorsunuz. Müştereklerinize kar payı vererek ürünlerinizin reklamını yaptırıyorsunuz. Burada önemli olanın, müşterek sayısı arttıkça kar marjınızın da artması olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç