Instagram üzerinden başarıyla satış yapmanın yolları | Influencer Cat

Instagram üzerinden başarıyla satış yapmanın yolları

Bir malı ikame değerindeki bir ürün veya ücret karşılığı takas etmek. Bildiğimiz adıyla satış. Pazarlama. Ticaret. Ne isim verirseniz verin satış hayatın bir gerçeği. Ve son birkaç senede inanılmaz ölçüde şekil değiştirdi. Geleneksel satış metotlarının, geleneksel alışveriş yollarının yerini internet mağazacılığı aldı. Ama şu an onun tahtı da sallantıda. En azından online mağaza kısmında. İnternet üzerinden yapılan satışlar hala son derece yüksek. Her sene yükseleceğini tahmin etmek de kehanet olmayacaktır. Ama bu satışların hangi platform üzerinden ilerleyeceği tam bir muamma. Yeni çıkan online platformlar, online satış konusunda insanlara yeni fırsatlar da sunuyor. En popüler uygulamalar arasında olan Instagram da insanların sıkça satış yaptığı platformlar arasında.

Instagram üzerinde başarılı bir satıcı olmak

Instagram, sunduğu fırsatlar yönünden şu an için satış konusunda en çok tercih edilen platform diyebiliriz. Hali hazırda hizmet veren firmalar da bu platformu satışlarını yükseltmek için kullanıyor. Bunların yanında butik işletmeler de bulunuyor. Muhtemelen pek çok kişinin aklının bir köşesinde bulunan Instagram’da bir satış sayfası açma konusu, doğru kampanyalar uygulanırsa başarılı oluyor.

Instagram’da başarılı bir satıcı olmanın anahtarı olan 6 kampanya türünü şöyle sıralayabiliriz:

  1. Farkındalık Kampanyası: Instagram’daki insanların %80’i en az bir mağazanın hesabını takip ediyor. Farkındalık kampanyası, sizin de bu mağazaların arasında olmanız için var.
  2. Sebep Oluşturma Kampanyası: İnsanlara etik kaygınızı, sosyal sorumluluk farkındalığınızı anlatacağınız yer. Onlara neden markanızı tercih etmeleri gerektiğini anlatın. Unutmayın, onlar artık markaları insani değerler üzerinden değerlendiriyor.
  3. İndirim ve Promosyon: Instagram’da sıkça karşılaştığımız kampanyalar, düşündüğünüzün çok daha üstünde etkileşim sağlıyor.
  4. Instagram Yarışmaları: Ürününüzle alakalı veya alakasız ama dikkat çekici bir kampanya, platformdaki görünürlüğünüzü yükseltir.
  5. Yeni Ürün Kampanyası: Yeni bir ürün veya hizmet sunmadan önce yapacağınız bir tanıtım, beklentiyi ve dolayısıyla etkileşimi arttırır.
  6. Kullanıcı Yapımı İçerik Yarışması: Kullanıcıların ürünlerinizi kullanırken çektikleri fotoğrafları belli bir tag altında paylaşması. Elbette ki orijinal içerikler ve etkileşimi beraberinde getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç