Influencer Marketing

Influencer pazarlama hizmeti ile hızlı bir şekilde büyük kitlelere ulaşabilir, satış ve bilinirlik çalışmalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Hemen Başvuru Yap
Instagram
YouTube
TikTok
Twitter

2021 Sosyal Medya İstatistikleri

We Are Social 2021 raporuna göre İnternet, sosyal medya ve mobil kullanıcı istatistikleri aşağıdaki gibidir.
  • 4.54 Mr

    Milyar internet kullanıcısı, dünya nüfusunun %59'unu oluşturmaktadır.

  • 3.80 Mr

    Milyar sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %49'unu oluşturmaktadır.

  • 5.19 Mr

    Milyar mobil kullanıcı, dünya nüfusunun %67'sini oluşturmaktadır.

Influencer Marketing Hizmetinin Avantajları

1. Ünlü hesap ve kişiler, satın almada potansiyel müşterinin kararlarını etkilemektedir.

Sosyal medya platformlarında yapılan marka reklamlarının ünlü hesap ve kişiler tarafından desteklenmesi, tüketicilerin belli bir marka ya da ürüne olan bakış açısını olumlu yönde etkilemektedir. İnfluencer pazarlama çalışmaları yapmaya başladığınızda, tüketicilerin satın alma kararlarına da doğrudan etkiler.

2. Hedef kitlenizin genişlemesini sağlar.

Influencer pazarlama çalışmaları, ulaşamadığınız ya da etkileyemediğiniz hedef kitlelerine ulaşmayı ve fikirlerini değiştirmenize yardımcı olur.

3. Belirlenmiş hedef kitleye yönelik çalışmalar yapmanızı sağlar.

Bazı hesaplar, belli bir kitleye yönelik paylaşımlar yapar. Bu da seçili ve ilgili müşteriye ulaşmak için yol sunar. Bu hesapları bularak, hesap sahibi kişinin hedef kitlelerini inceleyebilir ve sonrasında da bu influencer ile hesaplarında doğrudan bu hedef kitleye yönelik içerik veya ürün tanıtımları yapmasını sağlayabilirsiniz.

4. Marka ve ürün bilinirliğini artırır.

Tanınan ve çok fazla takipçisi olan hesaplarla çalışmaya başladığınızda marka bilinirliğinizi artar. Bu hesaplar geniş hedef kitlelere ulaştıkları için, burada yapılacak olan paylaşımlar sayesinde, markanız ve ürünlerinizle ilgili içerikler geniş kitlelerde görünür ve bu marka ve ürün bilinirliğinizi artırır.

5. İnternet üzerindeki bilinirliğiniz artar.

Sosyal platformlarda içeriklerde arama motorları tarafından indekslenmektedir. Farklı hesaplar ve siteler üzerinden influencer pazarlama tanıtım çalışmaları yapmaya başladığınızda internet üzerindeki görünürlüğünüz artar.

Yeni Müşteriler Bulun

Influencer marketing; dijital medya kanallarında kitleleri etkileme gücü bulunan, takipçileri tarafından otorite ve bilirkişi olarak kabul edilen kişilerin, hitap ettiği kitlenin satın alma davranışlarını etkileme üzerine yoğunlaşan bir pazarlama stratejisidir. Influencer marketing anlayışında pazarın tamamına değil, influencerlar aracılığıyla potansiyel alıcılara yönelik pazarlama aktiviteleri yapılır.

Hedef Kitlenizi Büyütün

Influencer Marketing çalışmaları firmanızın uzun vadede gelirini arttırırken, bilinirliğine de olumlu katkı sağlar. Hedef kitlenizi geliştirmenizi kolaylaştırır. Böylelikle marka tanınırlığınız artar ve etkileşiminiz yüksek olur. Influencer marketing çalışmaları ile daha önce ulaşamadığınız ya da etkileşim sağlayamadığınız hedef kitlelerine ulaşabilir ve fikirlerini değiştirmelerini sağlayabilirsiniz.

Neler Yapılabilir?

Video ve Etkinlikler

Reklam videolarınızda oynayabilir, etkinliklerinize gelebilirler.

Paylaşım Yapma

Sosyal medya hesapları üzerinden sizin hakkınızda paylaşım yapabilirler.

Yönlendirme

Hedef kitlelerini size yönlendirebilirler.

Atıfta Bulunma

Size sosyal medya hesaplarından atıfta bulunabilirler.

Tanıtım Yapma

Videolarında sizden bahsedebilir, ürün veya hizmetinizin tanıtımını yapabilirler.

Hepsi

Maddelerden tümü veya birkaçının kombinasyonunu uygulayabilirler.

Marka/Influencer Başvurusu
Influencer ağımıza katılıp markalarla iş birliği yapmak ister misiniz? Bilgileriniz ışığında size uygun işbirliği teklifleri için sizinle iletişime geçeceğiz!