Sosyal Medya Platformları

Sosyal medyada yönetimi ile markanızın hedef kitleleriyle iletişim içinde olması ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde tanıtması için profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetini tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medya Platformları

Instagram

Facebook

LinkedIn

Twitter

2020 Sosyal Medya İstatistikleri

We Are Social 2020 raporuna göre İnternet, sosyal medya ve mobil kullanıcı istatistikleri aşağıdaki gibidir.
 • 4.54 Mr

  Milyar internet kullanıcısı, dünya nüfusunun %59'unu oluşturmaktadır.

 • 3.80 Mr

  Milyar sosyal medya kullanıcısı, dünya nüfusunun %49'unu oluşturmaktadır.

 • 5.19 Mr

  Milyar mobil kullanıcı, dünya nüfusunun %67'sini oluşturmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Sosyal medya, markanızın dijital dünyada kendini rakiplerine ve potansiyel müşterilerine tanıttığı bir vitrindir. Bu vitrinin nasıl bir stil, üslup ve profesyonellik ile dekore edildiği, doğrudan itibarınızı etkiler. Dahası, sosyal medya yönetimi gerçekleştirmemek, dijital dünyada görünür hale gelmenizi zorlaştıracaktır.

Influencer Cat, etkili bir sosyal medya yönetimi ile, hizmet verdiğiniz alanlarda her platformda adınızdan söz edilmesini, yeni müşterilere hitap etmenin daha kolay hale gelmesini, etki alanınızın genişlemesini sağlar. Markanızın itibarini yalnızca sahip olduğunuz araçların gücü ile değil, yarattığınız imajla yükseltebilirsiniz. Influencer Cat, markanızın dijital vitrindeki yerini en doğru noktadan oluşturacak.

Nasıl Çalışıyoruz?

Influencer Cat, sosyal medya yönetimi hizmeti kapsamında aşağıdaki adımları sırasıyla uygular:
 • Var olan sosyal medya hesaplarınızın bilgilerinin sizden alınması. Henüz var olmadığınız sosyal medya platformlarında profil oluşturulması,
 • Hedef kitleye uygun içeriklerin araştırılması ve üretilmesi,
 • Paylaşılacak içeriklerle ilgili günlük, haftalık ve aylık planlamaların gerçekleştirilmesi, bu planlamaların size sunulması,
 • Paket dahilinde tüm içeriklerin aksatılmadan paylaşımının gerçekleştirilmesi,
 • Aylık raporlar halinde gidişat hakkında size bilgi verilmesi, bu raporlamalar yapılırken negatif anlık yorum analizi, ziyaretçi sayısı, siteye ziyaretçi çekebilme başarısı gibi farklı istatistiksel bilgilerin çeşitli raporlama araçları ile sağlanması.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Sosyal medya nedir

Web 2.0 algoritmasının kullanıcılara ve mühendislere sunulması ile birlikte, internet üzerinden bilgi paylaşım alışkanlıkları tamamen değiştir. Sosyal medya denilen kavramın doğuşu, Web 2.0 algoritmasının yaygınlaşması ile aynı döneme denk gelmektedir. Sosyal medya, anlık ve karşılıklı veri aktarımı ve bilgi paylaşımının sağlanabildiği bir sistemi sağlamaktadır. Sosyal medya üzerinden bilgi ve veri paylaşımının artması, farklı sektörlerin de sosyal medya üzerinden yeniden dönüşmesine sebep olmuştur. Gazetecilik sektörü, eğlence sektörü, reklamcılık sektörü ve daha pek çok sektör, sosyal medyanın gelişimi ile birlikte yeni kimlikler kazanmıştır. Günümüzde kullanılan en popüler sosyal medya platformları Instagram, Facebook ve Twitter olarak sıralanabilir.

2. Sosyal medya yönetimi nedir, nasıl yapılır?

Sosyal medya yönetimi, başta kurumsal sosyal medya profilleri olmak üzere, sosyal medyada etki uyandırmak isteyen tüm kullanıcı hesaplarının ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Sosyal medya yönetimi sayesinde, söz konusu sosyal medya platformundaki profilin nasıl prestij kazabileceği, nasıl etki alanını büyütebileceği ve nasıl bu büyümeyi kendi ticari amaçları doğrultusunda kullanabileceği konusunda analizler yapılır. Bu analizler sonucunda yeni stratejiler proaktif olarak belirlenir ve uygulanır. Bu sayede hem finansal açıdan hem de prestij açısından gerekli noktaya ulaşmak mümkün hale gelir. Farklı sosyal medya platformlarındaki farklı araçlar ve Business hesapları kullanılarak sosyal medya yönetimine başlanabilir. Tecrübe ve yüksek bilgi oranı sayesinde, Influencer Cat, sosyal medya yönetimi işlemini çok sayıda platform için gerçekleştirmektedir. Ticari prestij, web sitesi trafik artışı, müşterilerle iyi ilişkiler kurma ve reklam yönetimi gibi farklı açıları aynı anda optimize eden Influencer Cat, sosyal medyanın en efektif şekilde kullanılmasını sağlar.

3. Sosyal medya hesap yönetimi nedir?

Sosyal medya hesap yönetimi, herhangi bir sosyal medya platformu içerisindeki profilinizin etki alanının genişlemesini sağlayacak olan bir stratejiler bütünüdür. Sosyal medya hesap yönetimi sayesinde, hesapların takipçi sayısında artış gerçekleşmesi, gönderilerin aldığı etkileşimin yüzdelik olarak artması, paylaşılan linklere tıklayan kişi sayısında artış gözlemlenmesi ve ilgili site trafiğinde de artış yaşanması amaçlanır.

4. Sosyal medyada hangi platformlarda hesaplarım olmalıdır?

Web 2.0 algoritmasının hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte sosyal medya platformlarının sayısı hızlı bir şekilde arttı. Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının Instagram, Twitter ve Facebook olduğunu söylemek mümkün. Daha saygın, prestijli, aktif, modern ve canlı bir firma ya da şirket profilini tüketicilerin gözünde oluşturabilmek adına, bu üç platformun tümünde hesabınız olması önemlidir. Bu hesapların kaydadeğer ölçüde saygın hale gelmesi ve sizin iş trafiğinize katkıda bulunması için ise sosyal medya hesap yönetimi hizmeti almanız gerekir. Influencer Cat, bu alanda farklı değişkenleri aynı anda hesaplayarak ve gelişmiş bazı sosyal medya analiz araçları kullanarak hizmet vermektedir.

5. Sosyal medya üzerinden müşteri ilişkileri yönetimi nasıl yapılmalıdır?

Sosyal medya, diğer geleneksel reklam kanallarından farklı olarak, müşteri ya da hizmet alanlar ile direkt iletişimin kurulabildiği bir bağlamdır. Bundan dolayı bu bağlam içerisinde müşteri ile kurulan dolaylı ya da direkt her diyalog, sanılandan çok daha hızlı bir şekilde marka prestijini, güvenilirliğini ve kalitesini etkiler. Sosyal medya üzerinden müşteri ilişkileri dolaylı ve dolaysız olmak üzere iki farklı şekilde kurulur. Dolaylı iletişim, sosyal medya platformları üzerinden yapılan gönderi paylaşımları ve hikaye paylaşımları aracılığı ile gerçekleşen iletişimdir. Bu gönderilerinizde müşterilerinize verdiğiniz örtük ya da açık tüm mesajlar önemlidir. Dolaysız iletişim, müşterilerinizin sosyal medya platformlarından size ulaşması sonucunda onlarla kurduğunuz direkt iletişimdir. Bu iletişimde sürekli çözümcü, ulaşılabilir ve saygın olmak, marka prestijini doğrudan etkiler.

6. Sosyal medya analizi nedir?

Sosyal medya, günümüzde yalnızca bireysel kullanıcılar tarafından değil, aynı zamanda kurumsal firmalar ve tüzel kişilikler tarafından da kullanılan platformlar bütünüdür. Sosyal medya platformlarının çok sayıda birey tarafından kullanılması, haberleşme ve veri akışı açısından olduğu kadar, reklam paylaşımı yapmak açısından da yararlı hale gelmiştir. Sosyal medya analizi, kullanılan sosyal medya hesabının, söz konusu sosyal medya platformu içerisinde etki gücü daha yüksek bir noktaya erişmesi, daha çok takipçiye sahip olması, daha çok etkileşim alan gönderilere sahip olması gibi amaçlar doğrultusunda yapılan bir analizler bütünüdür. Bu analizler bütününe uygun olarak, birtakım optimizasyonlar zinciri sosyal medya hesabı için uygulanır. Bu sayede hesabın dilenen noktaya erişmesi sağlanır.

7. Sosyal medya itibar yönetimi nedir?

Herhangi bir firmanın, hedef kitlesinin büyük bir çoğunluğu tarafından seçkin, iyi, başarılı ve avantajlı olarak görülmesi oldukça önemlidir. Geçmişte itibar yönetiminin gerçekleştiği alan geleneksel yayın organlarıydı. Bugün ise sosyal medya platformlarındaki işletme hesapları aracılığı ile itibar yönetimi gerçekleştiriliyor. İtibar yönetimi ile kişilerin marka hakkındaki düşünceleri şekillendirilmeye çalışılıyor. İtibar yönetiminde dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir husus bulunmaktadır. Doğru bir itibar yönetimi gerçekleştirebilmek adına, söz konusu firmanın ürün ya da hizmetlerine önem verdiği kadar, toplumda hassasiyet yaratan konu ve olaylarla ilgili de paylaşım gerçekleştirmesi, yüksek takipçi sayısına sahip olması ve düzenli gönderi paylaşması gerekir. Bu sayede markanın prestijli, aktif, genç ve dinamik görüntüsü güçlenir. Tüketici ile marka arasında duygusal bir işbirliği sağlanır

8. Sosyal medya üzerinden internet sitenize nasıl trafik çekersiniz?

Sosyal medya platformları kullanılarak tercih edilen reklam modelleri, internet sitenize trafik çekmek konusunda size yardımcı olabilir. Twitter, Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında, websitesine trafik sağlamak ve paylaşılan linke tıklama sayısını arttırmak amacıyla geliştirilen reklam modelleri bulunmaktadır. Bu reklam modellerini tercih etmek, gönderilerde websitesinin de linkine yer vermek, sıklıkla kullanıcıyı websiteyi merak etmesi için teşvik etmek, sosyal medya üzerinden internet sitesine trafik çekmek için geçerli yöntemlerdir. Bütün bunların makul bir seviyede gerçekleşmesi ve kullanıcıların gözünde antipati kazanmaması gerekir. Influencer Cat, sosyal medya üzerinden internet sitesine trafik çekmek konusunda gelişmiş yöntemler kullanır ve işlem yapmadan önce mutlaka tüketici psikolojisini yorumlar.

9. Sosyal medya yönetiminin SEO’ya faydası var mıdır?

SEO’yu doğrudan ve dolaylı olarak etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Google arama robotları, SEO algoritmasını çözmeye çalışırken, öncelikle Google arama robotlarının internet üzerinde bulunan her şeyi taramayı tercih ettiğini unutmamak gerekiyor. Sosyal medya platformları da, şirketinize dair internet üzerinde bulunan bir veridir. Bu veri Google arama robotları tarafından mutlaka taranmaktadır. Yüksek etkileşim alan, uzun süredir var olan ve düzenli bir şekilde paylaşımlar gerçekleştiren bir sosyal medya hesabı, şirketinizin websitesinin de Google gözündeki güvenilirliğini arttıracaktır. Ayrıca sosyal medya platformu ile websiteniz arasında gerçekleşen link verme çalışmaları da bu bağlantını gücünü arttıracaktır. Kısacası sosyal medya yönetimi elbette SEO üzerinde etkilidir ve bu etki oldukça olumludur. Üstelik bütün bunlar, yalnızca Google için değil, aynı zamanda popüler olarak kullanılan diğer tüm arama motorları için de geçerlidir.

10. Sosyal medya yönetimi için profesyonel bir ajansla çalışmanın önemi nedir?

Influencer Cat, sosyal medya yönetimi alanında aktif olarak hizmet veren bir ajans olarak, tüm ve bilgi tecrübesini projeniz/şirketiniz/işletmeniz için kullanır. Yüksek kaliteli algoritmalara sahip olan SEO ve sosyal medya araçları ile çalışan SEO, işletme hesabını kullanan kişilerin gerçekleştiremeyeceği detaylı analizleri gerçekleştirir. Bu sayede Influencer Cat tarafından hazırlanan analiz raporları ve stratejiler, en yüksek verimi almak üzerine şekillendirilir. Sosyal medya yönetimi hem reklam paylaşım süreci, hem itibar yönetimi hem de müşteri ilişkileri konusunda belirleyicidir. Böyle önemli bir unsurda oldukça profesyonel olarak çalışan bir kurum ile işbirliği içerisinde olmak, şirket prestijini tehlikeye atmanızı engelleyebileceği gibi, özgün website trafiğinizi de zamanla arttıracaktır.

Hemen Teklif Al

Her ölçekteki markalara ve içerik üreticilere çözümler sunan kreatif ve dijital pazarlama ajansıyız. Müşterilerimize sosyal medyadan mobil yazılıma, grafik tasarımdan web tasarıma, e-ticaretten dijital pazarlamaya 360° derece çözümler sunuyoruz. Özgün pazarlama ve iletişim stratejilerini geliştirerek sosyal ve dijital medya platformlarında müşterilerimizin kendilerini en iyi şekilde anlatabilmelerini sağlıyoruz. Markanızı dijital dünyada en iyi şekilde yansıtacak çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.