Her dijital pazarlama uzmanının bilmesi şart olan 4 SEO taktiği | Influencer Cat

Her dijital pazarlama uzmanının bilmesi şart olan 4 SEO taktiği

Mesele SEO olduğunda, birbirleri arasında küçük değişiklikler olan çokca ve değişik tipte taktik bulunmakta. Farklılıkları daha anlaşır hale getirmek için, dijital pazarlamaya sağlayacakları avantajları tek tek irdeledim. İşte ihtiyacınız Olan 4 SEO Türü.

Yerel SEO

Yerel SEO stratejisi belli bir coğrafik alanda bulunan mağaza veya şirket binalarının gösteriminin mobil aletler veyahut bilgisayarlar aracılığı ile artırılması emelini taşır. Yerel aramalar, işle alakalı bölge, şehir veya topluluk ile ilgili anahtar kelimeler içerir.

Barnacle SEO

Barnacle SEO, kendisini büyük bir yüzeye yapıştıran ve akıntıda sürüklenen parçalarla beslenen bir deniz canlısı türü ile aynı mantığı taşır. Bu metotta, düşük arama oranına sahip bir sitenin kendisini çok yüksek arama oranına sahip bir site ile bağdaştırarak üst sıralara taşıması mantığı yürütülür. Dallas merkezli bir sıhhi tesisatçı bu vaziyete örnek olarak gösterilebilir. Herkesin bildiği gibi, Yelp, bir tesisatçıdan çok daha yüksek aranmaya sahiptir. Başka bir deyişle, şayet iş yerleri SEO çalışmalarının bir bölümünü Yelp’deki pozitif değerlendirmelerinin sayısını arttırmaya odaklarsa, kendilerini Yelp’e yapıştırmış olurlar. Ayni bir gemiye yapışan bir midye gibi. Birileri Yelp ve Dallasta tesisatçılarını arattığı vakit, tesisatçı sitesi arama neticelerinde Yelp müşterileri tarafından beslenebilir. Yelp yalnızca bir örnek. İş listeleri ve optimize edilmiş profiller bunun bir diğer yoludur. Nereden başlayacağınız burada: Rekabetin nerede olduğuna göre, anahtar kelimeleri, tümceleri veyahut kategorileri kullanarak en iyi arama önerinini sunan siteleri tanımlayın.Arama neticelerinin en üstündeki siteleri gözden geçirerek nereye odaklanmanız gerektiğine karar verin.Taktiğinizi parçası olacak olan siteyi ararken en iyi neticesi almak için yaratıcı ve alışılagelmişin dışında düşünün.

Milli SEO

Milli SEO, yerel SEO’nun tersi olarak yalnızca belli bir bölgeye değil ülkenin tüm noktalarına erişme prensibine dayanır. Amazon, yerel SEO yerine milli SEO taktiğinin seçenek edilmesi için iyi bir örnektir. Fiziksel olarak rastgele bir mağazaya sahip olmadan siteye ziyaretçi çekerek satın alabilen herkese veya her yere ürün satabiliyorlar. Milli SEO taktiği arama motorları bilgisini beslemeye odaklanır, böylelikle tüketiciler arama yaptıkları bölge fark etmeksizin neticeye erişir. Bunu yapmak için: Özel bir bölge veren irtibatları kaldırın ya da bu irtibatlara hiç yer vermeyin.Mesela, “Plano dijital pazarlama hizmetleri” yerine, “dijital pazarlama hizmetleri”ne odaklanın.Ulusal aramalardan gelen diğer sitelere göz atın ve bu sitelerin sahip olduğu unsurlara eğilin. SEO stratejinizde bölgesel odaklanmayı bertaraf etmeden önce, Coke veya Pepsi gibi büyük markalar ile rekabet edemeyeceğinizi göz önünde bulundurun. Bu vaziyet işiniz açısından zorluk çıkartabilir.

Teknik SEO

Her ticari iştirak SEO stratejilerinin bir parçası olarak teknik SEO içermelidir. Teknik SEO, bir sitenin backend bölümünü içerir. Eğer backend gibi teknik konulara yabancı iseniz yardım için bir teknik personele ihtiyaç duyabilirsiniz. Teknik SEO görmezden gelinecek bir olgu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç