Google'da yükselmek için yapmanız gerekenler | Influencer Cat

Google’da yükselmek için yapmanız gerekenler

Google’da yükselmek için yapmamız gerekenler konu başlıklı yazımızda siz değerli okurlarımız için başarının anahtarını bulacağınız yolları paylaşacağız.

Google arama motoru 2 seneye aşkın müddettir daimi algoritma çıkarmakta ve çıkarmış olduğu algoritmaları aktüellemektedir. Buradaki emel spam çalışma yapan, irtibat alan web sayfalarını cezalandırmak. Bu cezalarla karşı karşıya kalmadan internet sitelerimizi yükseltmek olası. Bunun için google arama motorunun kriterlerine göre hareket etmemiz yeterlidir. Değerli ziyaretçilerimiz bu kriterleri ve teknikleri sizler için ayrıntılı olarak aşağıda paylaşmış bulunmaktayız.

  • Evvela web sayfanızın tüm iç optimizasyonunu bitirmelisiniz. (Başlık, izah, anahtar kelime bölümlerini yapılandırmalı, sayfa hızını azami düzeye çıkarmalısınız.)
  • Düzenli olarak uzun, mantıklı ve kullanıcı odaklı muhtevalar paylaşmalısınız.
  • Paylaşmış olduğunuz muhtevaları sosyal medya platformlarına göndermelisiniz.
  • Sosyal ağlarda dayanışma grupları kurup bu gruplar üzerinden ziyaretçi ve takipçi kazanmalısınız. (Yararlı muhtevalar, kaynaklar paylaşırsanız sizi bırakmayacak takipçilerle karşılaşırsınız.)
  • Kaliteli ve kalıcı backlink kaynaklarına internet sitelerinizi ilave ediniz. Bilhassa yeni açılan siteler sosyal paylaşım sitelerinde profil oluşturarak irtibat almaya başlayabilirler.
  • Müessesesel bir web sayfasına sahipseniz dijital pazarlama (mail pazarlaması, mobil pazarlama, sosyal medya, seo, adwords) kanallarını kesinlikle kullanmaya özen gösterin.
  • Sitenizin link çıkışlarını kontrol altına alınız. Fazla link çıkışı yapmayınız.
  • Footer irtibat alarak yükseleceğinizi düşünmeyiniz. Netlikle bu tür irtibatlardan uzak durunuz.
  • Web sayfalarınızda kullanıcılar için ödüllü yarışmalar tertip ediniz.
  • Yan paravan siteler oluşturup belli bir müddet muhteva girdikten sonra web sayfalarınıza bağlantı sağlayınız.
  • Yukarıda yer alan maddeleri tek tek izah ederek bu konuya daha çok hakim olmanızı sağlayacağız.
  • İnternet sitenizin iç optimizasyonunu mükemmel olarak yapılandırmalısınız;
  • İlave etmiş olduğunuz resimlerin boyutunu asgari düzeye getirmeli, title 60 karakteri, description 160 karakteri karakterden fazla olmamalıdır. H yaftalarının kullanımına dikkat faktörüz gerekmektedir. Bunların yanı sıra canonical kullanımı, iç ve dış linkleme, w3c ve web 2.0 standartlarına dikkat etmelisiniz. Bu paylaşmış olduğumuz kriterleri ilerleyen dönemlerde web sayfamızda sizler için teferruatlı olarak izah edeceğiz.

Düzenli, mantıklı ve kullanıcı odaklı muhteva paylaşmalısınız;

Yazmak için yazmayın. Kullanıcıya bir şeyler verin ve o kullanıcı web sayfanıza bağlı kalsın. Çıkmamak için bir sebep bulsun. Şimdi uzun yazı yazmanızı öneririm fakat bu içeriğin netlikle sıkmaması gerekiyor. Yazabildiğinizce yazıp saçmalamak doğru değil. Sitenize gelen kullanıcılar bilgiye aç kişilerdir. Onlara en doğru bilgiyi en akıcı şekilde sunmak sizlere her vakit için kazandıracaktır.
İçeriklerinizi sosyal medya ağlarına gönderin;
Bir makale yazdınız ve yayınladınız. Bunu nasıl duyurmayı tasarılıyorsunuz? Siteme nasıl olsa ziyaretçi geliyor bir şekilde okunur mantığı çok yanlıştır. Yazmış olduğunuz yazıyı sosyal ağlarda bilhassa de facebook da yer alan alakalı grup ve sayfalarda paylaşmanız ciddi oranda geri dönüş sağlayacaktır. Hemen uygulamaya başlamanızı önermekteyim.

Sosyal ağlarda aktif rol alın;

Sayfanızla, sektörünüzle ilgili grup ve sayfa kurmaktan kaçınmayın. Bu gruplara alakalı kişileri çağrı edin ve muhtevalarınızı paylaşarak takipçi edinin. Siteniz sahiden yararlı konular paylaşıyorsa bu takipçiler belli bir vakit sonra kendi istekleriyle sitenizi ziyaret etmeye başlayacaktır.

Tabi ki kaliteli ve kalıcı backlink;

Backlink bitti, sakın alma, aman ha, netlikle zarar verir ve siten bir daha google’da listelenmez diyenlere aldırış etmeyin. Dış kaynak her şeydir. Kalıcı ve kaliteli olduğu sürece almaktan netlikle çekinmeyin tabi mübalağa etmemek koşuluyla. Bu terim google var olduğu sürece var olacaktır. Yeni açılan siteleri için sosyal platformlarda profil oluşturup alakalı sayfalarından bağlantı vermelerini uygun görmekteyiz.

Dijital pazarlama olmadan olmaz;

Müessesesel bir web sayfasına sahipsiniz ama dijital dünyada bulunmuyorsunuz? Oldu mu şimdi? En kısa sürede dijital pazarlama kanallarını kullanmalısınız. Özellikle e-mail pazarlaması, adwords, sosyal medya gibi pazarlama kanalları olmazsa olmazlarınız arasında bulunmalı. Bunlar e-ticaret siteleri için şiddetle önerdiğimiz kanallardır.

Sitenizden yapılan link çıkışlarını kontrol altına alınız;

Karşılıklı link farklıkları ile sitenizi çöp site yapmayınız. Dışarıya 10’dan fazla bağlantı çıkışınız olmasın. Sitenizi fazla reklam alanlarıyla doldurmayın.

Footer bağlantı intihardır;

Penguen algoritmasının bitirdiği dış kaynak türü diyebiliriz. Alakalı alakasız tüm sayfalardan bağlantı almanız yarar değil zarar sağlar. O nedenle bu bağlantı çeşidinden uzak durmanızı önermekteyiz.

Yarışmalar candır;

Web sayfanızda, sosyal ağlarınızda yarışmalar tertip etmeniz kullanıcı kitlenizin genişlemesine yardımcı olur. Bu tür aktiviteleri sık sık yapmanızı ve tatmin edici ödüller sunmanızı önermekteyim. Hem de hemen bir müsabaka için aksiyon alın ve faydalarını görün.

Paravan siteler ile alt yapınızı kuvvetlendirin;

Fiyatlı veya fiyatsız paravan siteler oluşturarak web sayfanızın temelini kuvvetlendirebilirsiniz. Ama sakın şu hatayı yapmayın. Paravan bir blog açıp dolaysız makalenizi ilave edip o makaleden link çıkışı vererek bağlantı almayın. İlk olarak belli bir zaman özgün içerikler ilave edin, kendi sitenizden ayırt etmeyin. Takriben 1 aylık periyottan sonra bağlantılarınızı ilave etmeye başlayın. Faydasını netlikle göreceksiniz.
Yukarıda sizler için izah ettiğimiz maddeleri lütfen uygulayın. Özgün olun arkadaşlar. Başkalarının emeklerini çalmak marketten ekmek çalmaktan, hırsızlık yapmaktan değişik değildir. Özgün ve tabii olmanız sizlere çok şey kazandıracaktır. Unutmayın taktir edilen değil taklit edilen muvaffak olmuştur.
Makalemizi beğendiyseniz tek ricamız sosyal ağlarınız da paylaşarak bu yazıyı farklı kişilere de eriştirmenizdir. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç