Geleceğinize Yön Vermeye Yardımcı Siteler | Influencer Cat

Geleceğinize Yön Vermeye Yardımcı Siteler

Geleceğinize Yön Vermek İçin Yardımcı Olacak Online Siteler

 

İnsanın kendini sürekli geliştirmesi, yeni bilgi ve becerilerle donatması çok önemli. İnternet üzerindeki eğitim platformları ile bilgiye erişim hem çok daha kolay, hem de ekonomik oldu.

Tekrardan evlere kapandığımız bugünlerde evinizde geleceğiniz için bir şeyler yapmak, ilgi alanlarınızı genişletmek ve zamanınızı verimli geçirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Influencer Cat olarak, sizler için evde kaldığınız zamanı değerlendirebileceğiniz online eğitim veren siteleri bir araya getirdik.

 

UDEMY

Türkiye’den çıkıp San Francisco‘daki Silikon Vadisi’nde kendine yer edinmiş bir şirkete evrilen Udemy, 30 milyon öğrencisi, 50 dilde, 42.000 eğitmen ve 22 milyon dakikalık video içeriği ile sunduğu 100.000 kurs imkânı ile dijital eğitim pazarındaki öncü aktörlerden biri. Udemy, çoğunlukla kişisel gelişim, tasarım, pazarlama, yazılım, müzik, gibi konularda eğitim alabileceğiniz özel kurslardan oluşan online eğitim platformudur. Koronavirüs sürecinde öğrencileri desteklemek için ücretsiz kurslara da yer veren Udemy ile Google Ads Reklamcılığı, Network Eğitimi, Temel Photoshop gibi bazı spesifik konularda eğitim alabilirsiniz. Aynı zamanda site, kullanıcılara eğitim vermek istedikleri alanda özel kurslar oluşturmasına da izin verir.

 

ODTÜ BİLGE-İŞ

ODTÜ’den e-sertifika alma fikri bile insanı heyecanlandırmıyor mu? 100 çevrimiçi ders içerinden ilgi uyduğunuz kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlardaki tüm dersleri alabilirsiniz. Bilge-İş platformunun bir diğer güzel yanı ise eğitim süresi boyunca uzman eğitmenlerle iletişime geçebilme imkânınız olması. Yine sizinle aynı eğitimi alan kişilerle ortak bir forum üzerinden iletişime geçebilir ve farklı konular üzerinden tartışmalar yapabilirsiniz. Platformun en popüler dersleri genellikle yazılım, kodlama ve tasarım üzerine. Ancak pazarlama, iş geliştirme ve servis hizmetleri gibi birçok farklı kategoride ders bulunuyor. Eğitimleri tamamlayıp, çevrimiçi sınavları da başarıyla geçtikten sonra e-Sertifika başvurusu yapabilir ve birkaç gün içerisinde belgenizi alabilirsiniz.

 

GOOGLE DİJİTAL ATÖLYE

Google tarafından sunulan Dijital Atölye, ”Dijital Pazarlamanın Temelleri” isimli sertifikalı kursu ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. 26 modülden oluşan başlangıç düzeyindeki bu eğitim, 40 saat kadar sürmektedir. Türkçe olarak sunulan eğitimlere, learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye adresinden ulaşabilirsiniz. Web sitesinde ortalama 25 kurs bulunuyor ve sadece ”Dijital Pazarlamanın Temelleri” isimli kursa sertifikasyon bulunuyor. Eğitimdeki bazı modüller, şunlardan oluşuyor:

  • Online Varlığınızı Oluşturun,
  • Aramayla Keşfedilin,
  • Yerelde Fark Edilin,
  • Sosyal Medyada Fark Edilin,
  • Mobil Olanakları Kullanın,
  • Online Mağazanızı Kurun.

Bu eğitimi kariyer hedefli olmak dışında küçük veya internet işletmeleriniz varsa da alabilirsiniz. Çünkü günün sonunda ufak işletmelerin nasıl ve hangi yöntemlerle büyüyebileceğini de öğrenebilirsiniz. İnteraktif Reklamcılık Bürosu (Interactive Advertising Bureau) onaylı ücretsiz eğitim, başlangıç düzeyinde olmasına rağmen birçok yeni bilgiyi de bulabilirsiniz.

İSTANBUL İŞLETME ENSTİTÜSÜ

2012 yılında kurulan İstanbul İşletme Enstitüsü, öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmak ve mesleki becerilerini geliştirmek için online eğitim fırsatları sunuyor. 2020 yılında 1,5 milyondan fazla kişiye eğitim veren İstanbul İşletme Enstitüsü’nde hem ücretli hem de ücretsiz eğitimler bulunmaktadır.

Eğitimlerin sonunda aldığınız e-Sertifika’yı koduyla beraber CV’lerinize ekleyebiliyorsunuz. Sertifikanız hakkında bilgi almak isteyen iş verenler ise bu kod ile kontrollerini sağlıyorlar. Bir şeyler yapacak bolca vaktimizin olduğu bu günlerde en azından ücretsiz eğitimlerini alabilirsiniz.

COURSERA

Dünyanın dört bir yanından 45 milyondan fazla öğrenci ve 150 üniversite ve kuruluşla iş ortaklığı yapan Coursera, ücretsiz online eğitim veren siteler arasında ilk sırada olmayı hak ediyor. Birçok üst düzey üniversite, müze ve vakfın 3,900’den fazla yüksek kaliteli kurslarına sahip web sitesi, birçok farklı konuyu incelemek ya da faklı okullardan ders almak isteyenler için son derece faydalıdır. Herkes tarafından erişilebilir olan Coursera, çoğu ücretsiz olan kursların sonunda, eğer almak isterseniz ücretli bir resmi sertifika sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç