Gamerları Sevindiren Yazı! | Influencer Cat

Gamerları Sevindiren Yazı!

 Dünyada En Çok Oynanan Oyunlar Bu Yazımızda!

Online oyun sektörü her geçen yıl gelişmekte ve her geçen gün yeni bir online oyun piyasaya sürülmektedir. Evde izolasyonun önemli olduğu bu dönemde, oyun oynama oranlarında büyük bir artış yaşanmaktadır. Evde kalma süresi uzadıkça bu durumdan en az etkilenecek sektörlerin başında oyun sektörü gelmektedir. Özellikle pandemi döneminde günlük oyun oynama süresinin %40 arttığını düşünürsek online oyunların hayatımızın büyük bir parçası haline geldiğini söyleyebiliriz.

Sosyal izolasyon nedeniyle evde kalan oyuncular mobil, PC ya da konsol fark etmeksizin her platformda oyun oynamaya devam ediyor.  Bununla birlikte oyun severlerin oyunlar için yaptığı harcamalarda da artış olduğu gözlenmektedir. Statista’nın raporlarına baktığımızda, oyun satışlarında dijital oyunlarda % 52, konsol satışlarında ise %155 oranında bir yükseliş olduğunu görmekteyiz. Toplam oyun satışlarında ise %63’lük bir ivme söz konusu. Türkiye’ye baktığımız zaman evde vakit geçirmenin fazla olduğu bu dönemde günlük aktif oyuncu sayısında % 40’lara varan bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Influencer Cat olarak, sizler için dünyada en çok oynanan oyunları bu yazımızda bir araya getirdik.

 

Valorant

Riot Games yapımı taktiksel bir FPS oyunu olan Valorant,  2021’de de oldukça ilgi gören oyunlar arasında. Oyun, Team Fortress 2’de olduğu gibi belirli karakter özellikleri sunuyor. FPS türündeki önemli oyunlardan biri olan Volarant, oldukça keyifli vakitler geçirebileceğiniz oyunlar arasında yer almaktadır. Oyun değerlendirmeleri yapan ve puanlayan Metacritic’de oyunun puan değeri 80.

Grand Theft Auto V (GTA 5)

2000’li yıllarda çocuk olan kişilerden GTA serisini bilmeyen yoktur. GTA geçmişten günümüze en çok oynanan oyunlar listesinde en başta yer almaktadır. Birçok farklı versiyonu olan GTA, 2000’li yılların en popüler oyunlarındandır. Oyun,farklı oyun konsolları ile kolaylıkla oynanabilecek şekilde geliştirilmiştir. GTA 5, 2013 yılında yayınlanmıştır ve o dönemden beri oyun tutkunlarının en sevdiği oyunlar listesine girmiştir.

PUBG ( PlayerUnkown’s Battlegrounds)

Çok oyunculu bir oyundur ve şu anda dünyada en çok sevilen oyunlar arasında yer almaktadır. PUBG 100 oyunculu bir oyundur ve her bir oyuncu uçakla belirli bir bölgeye bırakılır. Bırakılan bölgede silahlar kuşanılır ve oyun alanı daralmaya başladığı zaman savaş başlar. Bu süreçte hayatta kalan oyunun galibidir. Bağımlılık seviyesi oldukça yüksek olan bir oyundur bizden söylemesi!

Counter Strike – Global Offensive ( CS – GO)

Senelerdir zirvelerde gördüğümüz, büyük küçük pek çok oyuncunun kütüphanesinde yer alan Counter-Strike: Global Offensive, namı diğer CS-GO 2021 yılında da en çok tercih edilenler arasında. Oyunun aynı zamanda Steam’de yer alan “Mevcut oyuncu sayısına göre en iyi oyunlar” başlığı altında yer aldığını görüyoruz. Bununla birlikte Metacritic’de yer alan puanı ise 83.

Among Us

Among Us kısa tanımıyla Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. 2020’nin sonlarına doğru daha yoğun ilgi gören oyun, en fazla 10 en az ise 4 kişiyle oynanıyor. Özellikle 2000’li yıllarda çocuk olanların kağıtlarla ve göz kırparak oynadıkları “katil kim” oyununu hatırlatan Among Us, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz oyunlardan biri. Uzay konseptli oyunda amaç ekibin içindeki haini bulmak. Hain rolündeki oyuncu ise rakiplerini yok etmek ve onları kendisinin öldürmediğini iddia etmek zorunda. Among Us da Metacritic’deki puanına bakıldığında başarılı olarak nitelendirilebilecek 85 puana sahip bir oyun.

Dota 2

Dota 2 de yine 2021’in çok tercih edilen oyunlarından biri. Genel hatlarıyla oyuna bakacak olursak Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan, oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş oyunudur. Oyundaki asıl amaç; iki tarafın birbirinin ana binalarını yok edebilmesidir. İki tarafın oyuncuları aynı kahraman listesinden oyun süresince kendilerini temsil edecek olan kahramanlarını seçerler.

Oyuncular seçtiği kahramanlarla düşmanlarını öldürür ve böylece altın kazanırlar. Bir oyunda her kahramandan yalnızca bir tane yer alabileceğini belirtmekte fayda var. Oyuncular kazandıkları altınlarla kahramanlarını güçlendirmek amacıyla çeşitli ekipmanlar alırlar. Oyunun birçok farklı modu da bulunmaktadır. Dota 2, Metacritic’de 90 puana sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç