Az Bilinen Efsane Netflix Dizileri | Influencer Cat

Az Bilinen Efsane Netflix Dizileri

Az Bilinen Efsane Netflix Dizileri

 

Online dizi, film izleme platformu Netflix’i aramızda duymayan yoktur diye düşünüyoruz? Netflix hemen hemen her gün yeni bir yapımı kullanıcılarının beğenisine sunuyor olsada, izleyecek bir şeyler bulmakta güçlük çekenleri yazımızın devamına davet ediyoruz.

Netflix’in top 10 listesine girememiş ama muhteşem senaryo ve oyunculuklarıyla izleyicilerinin kalbinde taht kurmuş olan, az bilinen efsane Netflix dizilerini sizler için listeledik.

Mindhunter ( IMDB: 8.6 )

Kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri yakalamak için özel teknikler geliştiren FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench’in hikâyesini konu alan Mindhunter, özellikle polisiye severler için harika bir tercih olacaktır.

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Joe Penhall

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

 

The English Game ( IMDB: 7.6 )

Ülkemizde en sevilen spor nedir diye sorsak herkesin aynı cevabı vereceğinden %100 eminiz. Futbol!

Geçtiğimiz yıl seyirciyle buluşan The English Game, yüz yıldan fazla bir süredir insanların hayatına renk katan futbolun tarihine kaynaklık ediyor. Dizinin senaryosu gerçek olaylara dayanmakta olup, dünyanın en çok taraftar kitlesine sahip olan futbolun ortaya çıkış sürecini seyircilerin beğenisine sunmaktadır.

*Bonus

Dizinin çekimleri ve oyuncu eğitimleri için Manchester United futbol kulübünün tesisleri kullanılmıştır.

Tür: Dram, Tarih, Spor

Yönetmen: Julian Fellowes,Tony Charles,Oliver Cotton

Oyuncular: Edward Holcroft,Kevin Guthrie,Charlotte Hope

 

Broadchurch ( IMDB: 8.4 )

İngilizlerin polisiye konusundaki başarısını bir kez daha gözler önüne seren Broadchurch’in, oyuncu kadrosunda David Tennant, Olivia Colman gibi usta isimler yer almaktadır.

Genç bir çocuğun öldürülmesinin ardından, adeta bir medya ordusunun akın ettiği küçük bir sahil kasabası olan Broadchurch’deki sır perdelerinin aralanmasını izlediğimiz bu diziye ilk fırsatta şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Tür: Dram, Gizem, Polisiye
Yönetmen: Chris Chibnall

Oyuncular: David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker

 

When They See Us ( IMDB: 8.9 )

Şimdiki dizi önerimiz yürek burkan bir gerçek hayat hikayesidir. Netflix’in 2019 yılında izleyiciyle buluşturduğu bu yapım 4 bölümlük bir mini dizidir.

Dizinin konusuna gelecek olursak beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden hapse atılması anlatılıyor. Central Park’ta koşu yapan bir kadına saldırdıkları gerekçesiyle hapse atılan bu gençler, suçsuz olduklarını söylemelerine rağmen kimse onlara inanmıyor. Suçsuz olduklarını ispatlamak için girdikleri bu mücadeleyi anlatan diziyi izlerken boğazınızda bir yumru hissedeceksiniz. Bir oturuşta izleyeceğiniz bu dizi bizden tam puan almayı başardı.

*Central Park Beşlisi olarak tarihe geçen bu olay, ABD’de 1980’lerin en önemli olaylarından biri olarak görülmektedir.

Tür: Dram

Yönetmen: Ava DuVernay

Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

 

Crashing ( IMDB: 7.7 )

Listemizin son dizisi olan Crashing, sitcom severlerin izleme listelerinde mutlaka olması gereken bir yapım.

Yaratıcılığıyla kalbimizin orta yerinde kocaman bir cumhuriyete sahip Phoebe Waller-Bridge’in başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği bu yapım, Netflix’in bilinmeyen incilerinden biri.

Bir oturuşta izleyebileceğiniz bu dizinin konusu ise az bir para karşılığı kapalı olan bir hastanede başka insanlarla birlikte kalan altı gencin hikayesi anlatılıyor. Kendini kaybolmuş hisseden ve hayatında bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu fark eden Lulu’nun en yakın arkadaşını ziyaret etmesini ve devamında yaşananları izlediğimiz bu diziyi tüm sitcom severlerin izlemesini tavsiye ediyoruz.

Tür: Komedi

Yönetmen Phoebe Waller-Bridge

Oyuncular: Phoebe Waller-Bridge, Jonathan Bailey, Adrian Scarborough

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen İletişime Geç